Ana Sayfa / Ekran Kartı / AMD Big Navi özellikleri sızdırıldı!

AMD Big Navi özellikleri sızdırıldı!

Corona virüsü hasebiyle Bir hayli şirket teknoloji geliştirme ile alakalı sıkıntı yaşadı. AMD Big Navi özellikleri sızdırıldı. Sızdırılan veriler neticesinde NVIDIA ile var olan rekabetin dahada da kızışacağı açıkça görülebiliyor.

AMD Big Navi nitelikleri sızdırıldı

Çıkması beklenen Navi 23, Navi 10 Refresh ve Navi 21 yeni sezon modelleri ile alakalı Bir takım sızıntılar alana çıktı. 5,120 çekirdeğe sahip olacak var olan Navi 21, Big Navi olarak adlandırılıyor.

Söylentilere göre 80-CU RDNA2 rastgele tek sıkıntı çıkmazsa 5700 XT modeli ile eş ücret ve performans skalasına sahip olmayacak. 502 milimetre kare var olan Navi 21, XTX, XT, XL ve XE olmak üzere dört değişik varyasyon ile karşımıza çıkacak.

AMD Big Navi nitelikleri sızdırıldı

Apple ile var olan ticari münasebet göz önünde bulundurulduğunda Apple’a hususi versiyonların da üretileceği söylemler arasında yer alıyor. Ayrı olarak Navi 10 Refresh ile birlikte kullanıcılara dahada pahali olmayan ve çok performanslı grafik işlemci saglamak istek eden AMD, NVIDIA ile var olan rekabetinde tertemiz tek seviyeye atlamak amaciyla hazırlanıyor.

Gelmesi beklenen modellerin ne civarindan güç tüketeceği ve ne tür tek performans sergileyeceği Daha net olarak bilinmiyor. Her iki şirketin de tertemiz modellerini Eylül ayından ardindan tanıtılması bekleniyor.

AMD Big naviAMD big navi özellikleriAMD Big Navi nitelikleri sızdırıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir