Ana Sayfa / Donanım / Amazon’un sesli asistanı Alexa’ya dil güncellemesi

Amazon’un sesli asistanı Alexa’ya dil güncellemesi

Amazon, yapay zeka destekli sesli asistan sistemi olan Alexa için daha fazla dil arasında otomatik olarak geçiş yapabilecek şekilde güncelliyor. Güncelleme Kasım ayı boyunca yapılan küçük düzeltmelerin yanına ek olarak Alexa’yı daha kullanışlı bir hale getiriyor.

Amazon Alexa diller arası geçiş yapacak

İlk olarak 2019’da İngilizce ve diğer dillerdeki taleplere otomatik olarak yanıt verme yeteneğini kazanan Alexa, yalnızca iki dille sınırlıydı. Ancak kullanıcılar, artık asistanı kullanırken birkaç dili daha etkinleştirme imkanına erişecek. Sistem, tümü İngilizce ile eşleştirilmiş olmak üzere Almanca, Fransızca, Kanada-Fransızcası, Japonca, İspanyolca, ABD-İspanyolcası ve Hintçe dillerinde ekstradan destek verecek. Öte yandan kullanıcılar yeni bir dil ayarlamak için uygulamayı açmaya ihtiyaç duymayacak. Verdikleri sesli komutlarla istenilen dili ayarlayabilecekler. Bu dillerin arasında ise Türkçe yer almıyor.

amazon-alexa-icin-dil-guncellemesi-geliyor

The Verge’nin haberine göre , sesli asistan dil desteğinin yanı sıra gizli hedefler olarak adlandırılan yanıt verme becerisi de kazandı. Bu, temelde Alexa tarafından bir sorunun içindeki gizli mesajı algılayarak hareket edeceği anlamına geliyor. Örneğin Çay demlemek ne kadar sürer? sorusuna asistan, uygun cevabı verdikten sonra zamanlayıcı kurmak gibi önerilerde bulunabilecek. 

Bu iki değişikliğin yanı sıra Alexa, Chromecast alternatifi olan Fire TV komutlarını da bünyesine dahil etti. Ayrıca asistanı Amazon mağazasındaki siparişlerin takibinde ve durum güncellemelerinde kullanmak da mümkün hale gelecek.

alexaamazonAmazon Alexasesli asistan

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Nvidia Ada Lovelace mimarisi sızdırıldı

RTX 3000 serisi ile rekabeti tek üst seviyeye taşıyan Nvidia’nın Ampere mimarisinin derhal peşinden tertemiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir