Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Akıllı telefon satışları 2020’yi nasıl kapatacak? İşte yanıtı

Akıllı telefon satışları 2020’yi nasıl kapatacak? İşte yanıtı

Corona virüs salgını minik hatri sayilir büyüklükte dinlemeden bütün işletme ve iş kollarını sallamaya ayni ritimde devam ediyor. Dünyanın en mühim ekonomi hareketlerinden var olan akıllı telefon sektörü de bu vaziyetten etkilenmiş durumda. Peki 2020 seneninde akıllı telefon satışları ne vaziyette olacak?

2020 seneninde akıllı telefon satışları düşüş içerisinde

International veri Corporation (IDC)’a göre, hayat çapında akıllı telefon pazarının 2020 seneninde senelik yüzde 11,9 düşüş göstermesi ve toplaminda teslimatın 1,2 milyar adede düşmesi bekleniyor. 2020 yılının evvel çeyreğindeki satışlar, nihayet senelerdeki en hatri sayilir büyüklükte düşüşü gösteriyor.

2020 seneninde akıllı telefon satışları idc 2020 senesi akıllı telefon satışları

Akıllı telefon sevkiyatlarının, COVID-19 pandemisinin makroekonomik tesiri olarak tüketici harcamalarını etkilemeye ayni ritimde devam ettiği amaciyla sene evvel yarısında yüzde 18,2 oranında azalması bekleniyor. global akıllı telefon gönderilerinin 2021’in evvel çeyreğine civarindan büyümeye dönmesi beklenmiyor.

Geçtiğimiz günlerde tek başka araştırma şirketi Gartner’ın yayınladığı raporda da küresel akıllı telefon satışlarının 2020 yılının evvel çeyreğinde yüzde 20,2 azaldığı yer alıyordu. 2019 yılının evvel çeyreğinde 374,9 milyon var olan satış rakamı, bu sene aynı döneminde 299,1 milyona geriledi.

Öte istikametten IDC’nin hayat Çapında mobil aygıt İzleyicileri programı reis yardımcısı Ryan Reith, 5G teknolojisinin akıllı telefon satışlarını yükselteceğini düşünüyor. 2020 senesi akıllı telefon satışları ile alakalı tertemiz raporun güzde açıklama etmesi bekleniyor.

2020 senesi akıllı telefon satışları5G teknolojisiakıllı telefonakıllı telefon satışlarıakıllı telefon satışları ne durumdacovid-19 akıllı telefon satış etkisi

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir