Ana Sayfa / Akıllı Telefon / 2022 iPhone kamerası hakkında dikkat çeken iddia

2022 iPhone kamerası hakkında dikkat çeken iddia

Apple’ın ilerleyen yıllar amaciyla yaptığı çalışmalar ile alakalı veriler alana çıkmaya ayni ritimde devam ediyor. Kısa tek vakit evvel de Apple’ın 2022 seneninde tanıtacağı iPhone modelinde kullanacağı kamera özelliğinin detayları gündeme geldi. Anlaşıldığı kadarı ile 2022 iPhone modeli, kamera ile alakalı mühim tek geliştirme ile piyasada yer alacak.

2022 iPhone modelinde 10x optik zoom özelliği

Yeni gelen bilgilere göre Apple, ilerleyen senelerdeki mobil cihazlarında kullanmak amaciyla kamera ile alakalı değişik çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmalar arasında 10x seviyesine civarindan optik zoom yapabilme özelliği yer alıyor. bu konuyla alakali dikkat çeken nokta ise Apple’ın 10x optik zoom özellikli kamera kullanması değil, bu özelliği kamera bölümünün boyutlarını değiştirmeden yapmayı planlaması oluyor.

2022 iphone

İlk olarak Apple ile alakalı sızıntıları ile Bilinen Ming-Chi Kuo tarafından bunun benzeri tek çalışmanın yapıldığı ve 2022 seneye tamamlanabileceği ifade edilmişti. Ayrı olarak önde gelen Koreli ve Çinli optik firmaları Semco ve Sunny Optical ile çalışmalar gerçekleştirdiği ifade edilmişti. Şimdi ise eş tertemiz veriler gündeme gelmiş oldu.

Bu mevzu hakkinda tek başka argüman da Apple’ın, tek sonraki iPhone modellerinde Samsung’un kamera sensörlerini kullanabileceği ile alakalı oluyor. Daha dahada uzunca tek vakit olduğu amaciyla ilerleyen süreçte 2021 ve 2022 iPhone modelleri ile alakalı tertemiz veriler alana çıkmaya ayni ritimde devam edecektir.

2022 iPhoneiPhone 13iphone 14iphone 14 pro

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir