Ana Sayfa / Tekno Haber / 2021 Mercedes S Serisi önce teknolojisini tanıttı!

2021 Mercedes S Serisi önce teknolojisini tanıttı!

Mercedes-Benz nihayet vakitlerde sık sık W223 kodlu 2021 S Serisi amaciyla teaser görüntüleri ve videoları yayınlamaya başlamıştı. bu erken yapılan online lansmanda evvel etapta S Serisi’nde kullanılacak var olan MBUX bilgi-eğlence sistemi tanıtıldı.

Mercedes-Benz MBUX bilgi-eğlence sistemini tanıttı

İlk olarak  Daimler AG yönetim heyeti üyesi Markus Schafer tarafından tanıtılan 2021 Mercedes S Serisi, parça parça tanıtılacak ve nihayet olarak Eylül ayında resmi olarak bütün detaylarını kesinleştirecek. Öncelikle tertemiz A Serisi’nde gördüğümüz arttırılmış gerçeklik teknolojisini de barındıran devasa MBUX bilgi-eğlence sistemi tanıtıldı.

Yeni MBUX bilgi-eğlence sistemi ile 2021 Mercedes S Serisi, Bir hayli fiziki tuşa veda etti. Ayrı olarak tertemiz S Serisi’nde, arttırılmış gerçeklik teknolojisi, navigasyon ile entegre çalışan head-up display (baş üstü göstergesi) sisteminde de kullanıyor.

2021 Mercedes S Serisi head-up display sistemi

Hız bilgisi, yol durumu, şerit takip bilgisi, hız sınırlaması ve dahada Bir hayli özelliği ön cama yansıtan tertemiz head-up display sistemi gelecekteki Bir hayli Mercedes-Benz modelinde de yerini alacak. Ayrı olarak Mercedes S Serisi’nde gördüğümüz civarindan hatri sayilir büyüklükte tek ekrana sahip olmasalar da tertemiz Mercedes modelleri, MBUX bilgi-eğlence sistemine de ev sahipliği yapacaklar.

Sürücü ekranı evvel bakışta tanıdık gelse de, dört ekran stil ve üç mod ile kullanılabilen dijital gösterge paneli ve 3D efekti kullanıcılara tek hayli karışık gelecektir. Mercedes, LCD oturumun ani çok milimetre gerisine yerleştirilen hususi tek piksel yapısı sayesinde 3D efektinin oluşmasını sağlıyor. Bu görüntüyü de sürücünün göz hizasına göre ayarlayabileceğini belirtiyor.

Arka koltuklarda da bulunan MBUX sistemi, 27 değişik dili algılayabilen sesli komut asistanı ile birlikte gelecek. Yerleştirilen mikrofonlarla sesin kaynağını anlayabilen sanal asistan yardımıyla koltuk ısıtma ve masaj gibi çeşitli ayarlar yapılabilecek.

Tanıtımın gerçekleştiği S Serisi çesidi ile alakalı bilgi verilmese de casus görsellerden tanıdığımız plug-in hibrit modelin olduğunu ayrım ediyoruz. 100 kilometre elektrikli menzil sunan plug-in hibrit 2021 Mercedes S Serisi, sekiz, altı ve dört silindirli motorlardan güç alacak. Maybach S Serisi’nde ise V12 motor yer alacak. Ayrı olarak bütün Mercedes S modelleri, AWD sistemi ile gücü tekerleklere iletecek.

Mevcut versiyonlarda olduğu benzeri standart ve uzunca dingil mesafesinin yanı sıra AMG ve Maybach versiyonları ile karşılaşacağımız Mercedes S Serisi’nin tasarımı ile alakalı da ipuçları verildi. Yeni ızgara ve ön tampon ile birlikte gördüğümüz inceltilmiş farlar otomobilin dahada Adaleli görünmesini sağlıyor.

2021 Mercedes S SerisiMBUX bilgi-eğlence sistemiMercedes S SerisiW223

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir